MUHTARIMIZDAN

 

Sevgili Komşularımız.

20.Raporumuzda da mahallemizde yapılan, yapılmış olan etkinlik ve değişiklilerle ilgili bilgilerimizi paylaşmaktayız.

 

  1. 1559 ve 1560 Sokakların asfalt yamaları Çankaya Belediyesi asfalt ekipleri tarafından yapılmıştır.
  2. 1564 -1575.Caddeler ve 1589.Sokaklarda Enerjisa tarafından yapılan kazılarda bozulan asfaltlar, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından tekrar yama yapıldı.
  3. 1550.Cadde’de bulunan kanal arızası ASKİ ekipleri tarafından çözüldü.
  4. Çankaya Belediyesi temizlik ekipleri tarafından mevsimin yaz olması nedeniyle çöp konteynırları haftada bir yıkanmaktadır.
  5. Büyükşehir ve Çankaya Belediyesi ekipleri tarafından geceleri ilaçlama çalışmaları yapılmaktadır.
  6. Çankaya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün düzenlediği kültür gezilerinden bir tanesi olan Konya gezisini,  mahallemiz komşularından 84 kişinin katılımıyla başarıyla tamamladık. Gezilerin yapılmasında bize katkı sağlayan Çankaya Belediyesine teşekkür ederiz.
  7. Geçen yılda olduğu gibi bu yıl da ramazan ayında mahallemizde komşuluk ilişkilerini geliştirmek için kardeşlik sofrası kurduk. Her geçen gün artarak devem edeceğine inandığımız bu etkinliğimizi her ramazan yapmayı planlamaktayız ve katılmanızı bekleriz.
  8. Paylamışlarımızı takip eden komşularımızın bildiğini düşünerek mahallemizde yapılması planlanan okullarla ilgili son bilgileri de özetle paylaşmak isteriz.

Bilindiği gibi Ahmet Barındırır ilkokulumuzun içindeki yeşil ve ağaçlık alanın kesilerek ikinci bir okul yapılması planlanıyordu Sayın Valimiz ile yaptığımız son görüşme sonucu durumu daha anlaşılır ve fotoğraflarla anlatınca ağaçların kesilmesinden vazgeçildi ve dernek alanının alt kısmında bulunan alana yapılmasına karar verildi.

HAK, HUKUK VE ADALETİN VARLIĞINDAN ENDİŞE ETMEYECEĞİMİZ BİR TÜRKİYE DİLEĞİYLE

ÇİĞDEM MAHALLESİ MUHTARLIĞI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir