MUHTARIMIZDAN

Sevgili komşularımız;

33.üncüsünü paylaştığımız bu raporla mahallemiz ile ilgili haberleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

  • Şirindere kentsel dönüşüm projesindeki gelinen son nokta; bölgenin imar planı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kabül edildikten sonra parsel çalışmasının tamamladığı ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne gönderildiği, onaylandıktan sonra hak sahiplerine tapularının dağıtılacağı şeklinde.
  • 1570.cadde Anaokulu yanı ve 1557.cadde Fen Lisesi kavşağına Mart ayı içerisinde, hız kesici kasis yapma sözünü Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden aldık takipçisi olacağız.
  • Ahmet Barındırır İlkokulu güvenlik kulübesinin yenilenmesi için müdürümüz Yusuf Tanrıverdi’nin talebi üzerine Çankaya Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ile yaptığımız görüşme sonucu gerekli malzemeyi temin ettik ve yapıldı.
  • 1573 cadde özerinde asfalt çökmesi sonucu oluşan çukur Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından tekrar doldurularak tamiratı yapıldı.
  • Mahallemizde inşaatı tamamlanan dönüşümü için girişimlerde bulunduğumuz İmam Hatip lisesinin normal Anadolu Lisesine dönüştürülmesi talebimizi yenilemeye devam ediyoruz. Kaymakamlık tarafından yapılan ve birim müdürlerinin de bulunduğu toplantıda talebimizi yeniledik. İlçe Milli Eğitim Müdüründen konunu araştırıldığı ve henüz kararın verilmediğini tekrar öğrendik. Muhtarlık olarak bu talebimizde ısrarcı olduğumuzu tekrar göstermek için mahallemizde bulunan 8.sınıf öğrenci velilerinin ”bölgemizde çocuklarımızın gidebileceği sınavsız girilebilen Anadolu Lisesi olmadığını, mahallemizin ve bölgemizin buna ihtiyacı olduğunu” belirten bir dilekçe ile imza toplamaya başladık. Okul Aile Birliği Başkanı ve muhtarlık azası adayı arkadaşımız Meryem Beyter tarafından okulda bulunan öğrencilerin velilerine ulaştırmaları için örnek dilekçe gönderdik. Topladığımız bu dilekçeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceğiz.
  • Mahallemiz cadde ve sokak aydınlatmalarından çalışmayanlar tespit edilerek Enerjisa yetkililerine bildirdik, yapılıp yapılmadıklarını takip ediyoruz.
  • Gül Parkı ışıkları uzun zamandır yanmamaktadır. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bildirmemize rağmen halen çalışmasını sağlayamadık.
  • Daha önce yenilenen Yaman Okay Parkı ışıklarının kabloları tekrar çalındı ve bir süredir yanmıyordu. Tekrar enerji kablosu çekildi. Umarım bir daha çalınmaz.

Bitirdiğimiz Şubat ayında doğan bütün komşularımızın geçmiş doğum günlerini kutlar sevdikleri ile bir arada sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam dileriz.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler tekrar muhtarlığa aday olduğumu ve desteklerinizi beklediğimi bildirir saygılar sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir