MERHABA– MAYIS

MERHABA

 Sevgili komşularımız Mayıs sayımızla sizlerle birlikteyiz. Mayıs ayında da yoğun bir gündemimiz var. 20. Yılımıza özel etkinliklerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Mutlaka bir etkinlikte sizi de aramızda görmeyi umuyoruz. Bu hızlı süreci 5 Haziran 2016 Pazar günü yapmayı planladığımız Komşuluk Günü Panayırımızla taçlandırıp yaz aylarının durağanlığına geçeceğiz.

Ama bu durağanlık sadece etkinlikler bazında olacak, halı saha tesisleri yerine yapımı devam eden yeni parkımız bu süreçte tamamlanmış olacak. Yaz aylarının sonunda coşkuyla açılışını yapmayı bekliyor olacağız.

Bu arada ODTÜ ile yaptığımız  projelerden sonra Hacettepe Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümüyle de bir proje gerçekleştiriyoruz. Son sınıf öğrencileri “Çocuk Sanat Atölyesi” tasarlıyorlar. Oldukça güzel projeler ortaya çıktı. Bunu yaşama geçirmek için de çalışmalarımız sürecek.

Çankaya Belediyesi Çiğdemim Derneği Oğuz Tansel Semt Kütüphanemiz sizlere hizmet vermeye devam ediyor. Kitap okuma sayımız geçen yılın aynı ayına göre iki katına çıktı. Daha da artırmak için düzenlemelerimiz devam ediyor. Araştırma bölümündeki kitaplara daha kolay erişmeniz için konu başlıklarına göre ayrım yaptık. Birçok konu başlığında aradığınız ya da ilginizi çekebilecek kitaplara daha kolay erişebileceksiniz.

Çiğdem Eğitim Dayanışması ve Nar Kadın Dayanışmasıyla birlikte ilk defa bu yıl yaptığımız ve oldukça renkli görüntülere sahne olan 23 Nisan Çocuk Şenliğimize emek veren herkese teşekkür ediyorum ve bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını tekrar kutluyorum.

Tüm annelerimizin 8 Mayıs anneler gününü ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramlarını da şimdiden kutluyorum.

Sevgiyle…

                                                  Fatih Fethi Aksoy

                                    Çiğdemim Derneği YK Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir