MERHABA,

Derneğimizin etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Sizlerin yoğun ilgisi, görüş ve önerileri doğrultusunda etkinliklerimiz çeşitleniyor ve artıyor.

Hep birlikte kültürel etkinliklere gitmeye devam ediyoruz. Önceki dönem ayda iki etkinliğe ikişer servis ile giderken bu yıl etkinlik sayısını da servis sayısını da üç’e çıkardık. Her etkinliğe 85 komşumuz ile gidiyoruz.

“Hep Birlikte Ankara Müzelerini Geziyoruz” projemizin yirmincisini gerçekleştirdik. Ankara’da ziyaret etmediğimiz müze kalmadı. Kaçıran komşularımızla ikinci tura başladık. İlginize teşekkür ediyoruz.

Kültürel ve turistlik amaçlı gezilerimiz de yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz ay içerisinde 40’ar kişilik iki ekiple Doğu Expresi ile Kars turu gerçekleştirdik.

Dil Derneği ile birlikte başladığımız Çiğdem’de Dil-Ekin Söyleşileri’nin ikincisini gerçekleştirdik. Her ayın üçüncü Salı akşamı gerçekleştirmeye devam ettiğimiz etkinliğimiz bu ay 20 Mart tarihinde gerçekleşecek.

Mahalle sakinlerini bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla düzenlediğimiz söyleşi/seminer etkinliklerimizde ayda birden iki hatta üçe çıktı.

Kütüphanemizde 30.000’e ulaşan kitap sayımızla hizmet vermeye devam ediyoruz. Kütüphanemizden ödünç kitap alan komşularımızın sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Edebiyat ve Sinema Topluluğumuz her ay birer etkinlik yaparak çalışmalarını sürdürüyor. Briç, Fotoğraf, Resim ve Tiyatro Topluluklarımız çalışmalarına devam ediyor. Tiyatro Topluluğumuz bu ay Çiğdem Kabare-2 adlı oyunla sizlerle birlikte olacak.

Birçoğunu da burada yazamadığımız etkinlik ve çalışmaları tamamen gönüllü arkadaşlarla birlikte gerçekleştiriyoruz. Biliyorsunuz Sivil Toplum Kuruluşları gücünü üyelerinden ve gönüllülerinden alıyor. Biz de sizlerden aldığımız güç ve destekle çalışmaya devam ediyoruz. Bu yolda her türlü katkı ve desteğe ihtiyacımız var. Sizinde mutlaka yapabileceğiniz birşeyler vardır. Henüz üye ya da gönüllü olmadıysanız en kısa zamanda sizleri aramıza bekliyoruz.

İletişim bilgilerinizi bize ulaştırırsanız mutlaka sizinle irtibata geçeriz. Bütün sosyal medya araçlarında cigdemimdernegi adıyla hesaplarımız vardır. Güncel etkinliklerimizi, etkinlik fotoğraflarını, dernek ve mahalle ilgili bilgileri www.cigdemim.org.tr adresinde bulabilirsiniz.

Sevgi, saygı ve dostlukla….

Fatih Fethi Aksoy

Çiğdemim Derneği YK Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir