MERHABA

Yeni bir online dergiyle sizlerle birlikteyiz. Yaz dönemine çok az kaldı. Haziran ayı ile birlikte mahallemiz yavaş yavaş boşalmaya başlıyor, bizde etkinlikleri azaltıyoruz ve önümüzdeki dönem yapacaklarımıza hazırlanıyoruz.

5 Haziran 2016 Pazar günü 12.Komşumuz Günü Panayırımızı bu yıl 20.Kuruluş yıldönümümüz ile birlikte coşkuyla kutlayacağız. Çankaya Belediyesi ile işbirliği içerisinde yapacağımız bu yılın panayırında siz komşularımızı bekliyoruz. Özellikle canlı performanslar bizleri coşturacak.

Derneğimizi her platformda tanıtmaya devam ediyoruz. 21 Mayıs 2016 cumartesi gecesi saat 23:00’de Radyo Özgür’de Mehmet Öz’le ” Bin Söz , Bir Öz ” programına Muhtarımız Hasan Hüseyin Aslan ile birlikte katılıp 1,5 saat süreyle derneğimizi ve yaptıklarımızı anlattık.

11-12 Mayıs 2016 tarihlerinde Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Belediyelerin Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Uluslararası Sempozyumuna Fitnat Çıtlak ile birlikte katıldık ve bir bildiri ile derneğimiz ve kütüphanemizi anlattık.

9 Mayıs tarihinde Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Ankara Barosu işbirliği ile düzenlenen “Çevre Hakkı ve Yerel Yönetimler” konulu çalıştaya konuşmacı olarak katılıp derneğimizi ve çevre konusunda yaptıklarımızı anlattım.

Sevgili komşularımız okulların kapanmasıyla birlikte 7-13 yaş grubu çocuklarımız için 2 haftalık bir yaz okulu düzenleceğiz. ODTÜ Öğrenci Kollektifi üyesi öğrencilerle yapacağımız bu etkinlikten sonra (bayram sonrası) 1 aylık bir yaz okulumuz daha olacak. Bu etkinliği gene ODTÜ’lü başka bir grup öğrenciyle birlikte yapacağız. Tersine Dünya Yaz Okulu atölye çalışmaları şeklinde gerçekleşecek. Her iki etkinlik için öğrenci arkadaşlar komşuluk gününde tanıtım yapıp kayıt alacaklar.

Sevgi, saygı ve hoşgörüyle…

Fatih Fethi Aksoy

Çiğdemim Derneği YK Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir