MERHABA

Sevgili komşularımız,

28 Ekim tarihinde ilk kez “Üye Danışma Toplantısı” gerçekleştirdik. Genel Kurullarda sürekli gündeme gelen, birçok Sivil Toplum Kuruluşunun, Sendikanın, Siyasi Partilerin yapmaya çalıştığı bir demokratik katılım mekanizmasını işletmeye çalıştık.

Daha önceki genel kurullarda da gündeme gelen ama bir türlü başlatamadığımız bu girişime bu yıl başladık. Amacımız genel kurulun rutin gündeminde, tartışmalarında ve seçim heyecanında yapılamayan, dilek ve temennilerin ötesine geçemeyen her üyenin söz hakkı, görüş ve eleştirisini daha rahat bir ortamda dile getirmesini sağlamaktı.

Bu ilk denememizde katılım çok az olmasına ragmen son derece önemli katkılar oldu. İlk Yönetim Kurulu Toplantımızda ve ilk Genel Kurulumuzda bu önerileri değerlendirip uygulamaya alacağız. Katılan tüm üyelerimize katılımları ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Devamının daha geniş katılımla olmasını diliyoruz.

Yoğun etkinlikler ve çalışmalar devam ediyor. Bir yandan rutine oturmaya başlayan kurslar devam ederken yenilerinin başlamasının heyecanı içerisindeyiz. Tiyatro Topluluğumuz yeniden Çiğdem Kabare’yi çalışmaya başlıyor. Önem verdiğimiz bir proje olan “Şirindere Çocuk Orkestrası” çalışmaya başladı. Şimdilik 10 çocukla flüt çalışmaya başladık. Bu çocukları müzik yoluyla kazanmaya çalışıyoruz.

Edebiyat, Sinema Topluluğumuz hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyorlar. Seminer ve Söyleşilerimiz devam ediyor. Hep Birlikte Kültürel Etkinliklere gitmeye devam ediyoruz. Yoğun talep üzerine 2 olan servis sayımızı 3’e çıkardık. Gezilerimiz yoğun katılımla devam ediyor. Geçtiğimiz ay Safranbolu Safran Hasadı gezimizi yoğun talep üzerine hem cumartesi hem Pazar günü yaptık.

Tüketim Kooperatifi çalışmamız devam ediyor. Küçük üreticiden birçok ürünü sizler için getirmeye başladık. Gösterilen ilgi umut verici. Ürünleri çeşitlendirerek devam ediyoruz.

Tüm bu çalışmalara gösterdiğiniz ilgi ve güven bizleri mutlu ediyor. Hızla büyümeye ve Mahalle dışında örnek gösterilmeye devam ediyoruz. Birçok yerde, mahallelerde ve toplantılarda örnek gösteriliyoruz. Derneğimizin bilinirliği ve her yerde tanınıyor olması gurur verici. Ve bu gurur hepimizin. Birlik içerisinde çalışmaya devam ediyoruz…

Sevgi, saygı ve dostlukla….

 

Fatih Fethi Aksoy

Çiğdemim Derneği YK Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir