MERHABA

Geçtiğimiz ay içerisinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdik. Derneğimizin kadın üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte gurur ve duygu dolu anlar yaşadık. 20 yıllık dernek tarihimizde ilk kez derneğimiz adına mozeleye çelenk koyduk ve Anıtkabir özel defterine yazmanın gururunu yaşadık. Aşağıda bu yazıyı sizlerle de paylaşıyorum.

Büyük Önder Atatürk,
Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Çiğdem Eğitim, Çevre ve Dayanışma Derneği olarak huzurundayız. Şunu hemen belirtmeliyiz ki, bugün, dünden daha çok sana muhtacız… Siz Türk kadınına çok güvendiniz. Çünkü Türk kadını, milli mücadele sırasında, sizin yanınızda durmuş ve sayısız şehitler vermiştir… Türk kadını, gerektiğinde yine milli mücadele verebilecek şuur ve güç sahibidir. Siz bir konuşmanızda şöyle demiştiniz:
“Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donatacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım…”

Öngörünüz gerçekleşmiştir Atam, bugün Türk kadını, Avrupa’daki hemcinslerinden daha ileri durumdadır. Elbette bunu size borçluyuz. Büyük önder, umudun ve aydınlığın sönmez ateşi, kurucu-kurtarıcı kahraman, huzurunda yüreğimiz, başka yerde olmadığı kadar sevgi ve saygıyla çarpıyor.

Sevgi, Dostluk ve Hoşgörüyle.

Fatih Fethi Aksoy
Çiğdemim Derneği YK Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir