HER DEM ÇİĞDEM KONSERİ

Derneğimiz Yavuz Ahmet Demirden Türk Sanat Müziği Korosu “Her Dem Çiğdem” konseriyle komşulara güzel bir akşam yaşattı. Mahallemizde bulunan Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları salonunda gerçekleşen muhteşem konserde koro; Nihavend ve Kürdili Hicazkar eserlerden oluşan repertuvarıyla koro izleyicilerden tam not aldı.

Şef Aziz Çağatay yönetiminde gerçekleşen konsere misafir sanatçı olarak katılan, TRT Sanatçısı, Güliz Çağatay muhteşem yorumuyla katılımcıları büyüledi. Konuklarla birlikte söylenen Memleketim şarkısı geceye renk kattı. Koronun ve solistlerin okudukları parçalara izlemeye gelen 300’ün üzerindeki konuk da yer yer iştirak etti.

Çiğdemim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Fethi Aksoy yaptığı açılış konuşmasında dernek olarak komşuluk kültürünü geliştirmeye ve mahalleden başlayarak kentte sahip çıkmaya ve kentte söz sahibi olmaya çalıştıklarını söyledi. Bunu yaparken de birlikte olmaya ihtiyaç bulunduğunu söyleyen Aksoy her vesile ile bu birlikteliği sağlamaya devam edeceklerini söyledi. Başta şef Aziz Çağatay olmak üzere, görev alan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şef Aziz Çağatay hareketli performansı ve başarılı yönetimiyle izleyiciden beğeni toplarken seslendirdiği bir eserle geceye renk kattı. Konuklara bir parçayı çalıştırıp söyleten Çağatay çalışmaların da oldukça neşeli geçtiğini söyleyerek çalışmalara tüm izleyicileri davet etti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çiğdemim Yavuz Ahmet Demirden Türk Sanat Müziği Korosu yeni dönemde sahne heyecanını yaşamak isteyen tüm komşuları çalışmalara bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir