ÇİĞDEM MAHALLESİ MUHTARLIK ÇALIŞMA RAPORU

Sevgili komşularımız,

36. Raporumuzda mahallemizde yapılmakta olan ve tamamlanan çalışmaları sizlerle paylaşmak isteriz.

1-Lise ve Üniversite yerleştirme sınavlarına giren bütün evlatlarımızın istedikleri okulları kazandıklarını düşünerek yeni başlayacak okul hayatlarında başarılar dileriz.

2-Sevindirici bir haber olduğu ve mahallemizin bir ihtiyacının çözülmüş olması nedeniyle tekrar paylaşmak isterim:

Komşularımızım uzun zamandır istediği ve beklediği lisenin dönüşüm haberini MEB sayfasından görerek sizlerle paylaştık. Konuyu ilk öğrendiğimizde Muhtarlık ve Çiğdemim Derneği olarak girişimde bulunduk daha sonra Muhtarlık, Çiğdemim Derneği, Okul Aile Birliği ve Çiğdemli komşularımızın oluşturduğu Çiğdem Eğitim Dayanışması grubuyla sürdürdüğümüz çalışmalar:

“Toplu dilekçe, basın açıklaması, vali yardımcıları ve vali ile görüşme, Bakanlık üst düzey görevliler ile görüşme ve en son olarak da mahallemizde komşumuz olan Sayın Bakan Ziya Selçuk ile oturduğu apartmanın kapısında bekleyerek çıkınca yaptığımız görüşme ile bunun arkasından bu yıl sekizinci sınıftan mezun olan çocuklarımızın velilerinden topladığımız imzaların verilmesi.”

Bütün bu girişimlerimizin sonucunda MEB Müfettişleri muhtarlığımıza da uğrayarak ne istediğimizi ve gerekçelerimizi öğrenmek istediler.Bu güne kadar geçen süreci, ne istediğimizi ve gerekçelerimizi bir kez daha anlattık.

Bu konuda haberleri yerel seçimler öncesi öğrenmiştik, bunları sizlerle paylaşmıştık ama bazı komşularımız tarafından yanlış anlaşıldı. Bizler için okulun niteliğinin değişmesi ve bu yıl açılması her şeyden önemli olduğu için söylentileri çok dikkate almadık.

 Ankara İl Milli Eğitim Müdürü ortaokulun da bu yıl açılacağı bilgisini bizimle paylaştı.

3- Mahallemizin önemli sorunlarında bir tanesi olan Kızılay’a direk ulaşım.Bizim mahallemizin de içinde bulunduğu bölgeye bakan EGO şube müdürü ve hareket memuru ile görüştük.Metronun gelmesi ile Kızılay’a ulaşımımızın neredeyse 50 dakikaya çıktığını ve buna bir çözüm bulmamız gerektiğini anlattık. Ayrıca EGO Genel Müdürlüğü’ ne bir dilekçe verdik. Konuyu takip etmekteyiz.

4- Muhtarlık olarak Çankaya Kent Konseyi ve Büyükşehir Ankara Kent Konseyi Genel Kurulları’ na delege olarak katılarak mahallemizi temsil ettik.

5- Haziran ayında doğan bütün komşularımızın geçmiş doğum günlerini kutlar sevdikleri ile bir arada sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam dileriz.

ÇİĞDEM MAHALLESİ MUHTARI
HASAN HÜSEYİN ASLAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir